Elérhetőségünk

5000 Szolnok,
Botár I. u. 4.

Telefonszám:
06 20 550 6252 (Gulyásné Éva)

E-mail cím: szolnok.efoesz@freemail.hu
Ügyfélfogadási idő:
Hétfő – Péntek: 09:00 – 12:00

Egyesületünk

Az Értelmi Fogyatékosok és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetségének Jász-Nagykun-Szolnok megyei Szervezete 1981-ben jött létre a fogyatékos gyermekeket nevelő szülők érdekvédelme céljából. Később a szervezet felvállalta a gyógypedagógiai intézmények dolgozóinak és a fogyatékos személyeket segítő szakemberek védelmét is.

Jász-Nagykun-Szolnok megyében számos rangos szakmai múlttal és jelennel rendelkező gyógypedagógiai intézmény működik, tagságunk jelentős része az ő oltalmukat élvezi. Szervezetünk az évek során jelentős összeget fordított a gyógypedagógiai intézmények támogatására, és segítségükre vagyunk programjaik megvalósításában is.

Irodánk elérhető tagságunk számára is, akik a legkülönbözőbb kérdésekkel, problémákkal fordulnak hozzánk.

Az ÉFOÉSZ megyei szervezete részt vesz Szolnok város civil életében, a tagságunkat érintő ügyekre reflektálni próbálunk.

Az érdekvédelmi tevékenység egyik legnehezebb pontja, kapcsolatba kerülni a nem intézményben élő fogyatékos személyekkel, és azok családtagjaival. Ezek a családok jellemzően rejtőzködő életet élnek. Nem feltétlenül az oly’ sokszor említett stigmák elől rejtőzködnek, inkább azért „láthatatlanok”, mert a fogyatékos személyek és családtagjaik megfelelő szakszolgáltatások hiányában, képtelenek kimozdulni és elhagyni otthonukat.

Társadalmunk fejlődésének jó példája, hogy a hiányosságokra valóban civil megoldások születnek. Tudomásunk van olyan szerveződésekről, ahol a szülők összefogással kézműves foglalkozást szerveznek a fogyatékkal élő gyermekeknek, azok testvéreinek, vagy a héten egy délután a falu gazdájánál gyűlnek össze, ahol a gyerekek állatokkal találkozhatnak, megsimogathatják azokat, míg a szülők elbeszélgethetnek, szórakozhatnak.

Legnagyobb gond e szerveződések számára, hogy nem formális szervezetek, nincsenek nyilvántartásba véve, ezért nem tudnak forráshoz jutni.

A jövőben is szeretnénk e kis csoportok működési költségeire áldozni, azt támogatni.