2013

Együtt könnyebb önérvényesítő csoportok találkozója, bentlakásos tréningje, 4 nap, 3 éjszaka, 15 fő 2013.09.02 Bentlakásos tréningfoglalkozás 4 napos. Helye Tiszafüred Pepita Szálló. Résztvevők 10 önérvényesítő 2 fő kisérő, 1 fő előadó.
Szülőklub foglalkozások 3-4 alkalommal, klubfoglalkozásokkal párhuzamosan gyermekfelügyelet (pl. kézműves foglalkozások)

folyamatos

Negyedévenként egy foglalkozásra került sor. A foglalkozások alatt sok elfojtott sérelem került felszínre. Ezeket sikerült tompítani, átértékelni és enyhíteni. Résztvevők 10-25 fő
Közös Ki mit tud 3-4 alkalommal, klubfoglalkozásokkal párhuzamosan gyermekfelügyelet (pl. kézműves foglalkozások)

2013.06.11

Integrált ki mit tud a Gépipari Szakközépiskolával közösen. Helye a Szakközépiskola aulája és udvara. Résztvevők kb. 100 fő.
Jön a mikulás de. szakmai műhelytalálkozó, du. Mikulás, mindkét rendezvény integrált, kb. 50-60 fő 2013.12.17 Mikulás délután, diszkóval. Résztvevők 70-80 fő.
Napsugár Klub Abádszalók kirándulás a Mátrában (hegyekben+ múzeum- és/vagy kilátótorony látogatás), kb 2013.08.25 Kirándulás a Mátrába.
Családi Nap kb. 150-250 fő részvételével, program:  “csapatversenyek”, ebéd, szabadtéri diszkó 2013.07.28 Közös kikapcsolódás, szórakozás. Hagyományosan 10. éve egynapos rendezvényünk. Helye Milléri Szabadidő Központ. Résztvevők 150-170 fő.
Bogárréti Mulatság gyermeknap kb. 150-200 fő részvételével, ebéddel 2013.06.14 Közös szórakozás, meghívott vendégekkel. Helye Tiszafüred. Kalandpark és a Szivárvány Ház Református Gyermekotthon helységei. Résztvevők Kb. 170-200 fő
Családi Nap kb. 150 fő, célja: szülők, hozzátartozók tájékoztatása, szemléletformálás 2013.07.13 A Szőke Tisza Otthon Családi napja. A család közös napja az intézmény falain belül és az udvaron. Helye Tiszaug. Résztvevők 70-80 fő.
Fenyves önérvényesítő csoport, fellépés Kecskeméten MSMME Országos Nemzetközi Kulturális Fesztiválon történő fellépés, 6 önérvényesítő+ 2 fő segítő. 2013.06.28 Fellépés. A csoport tagjai egész évben készültek a fellépésre, melyre június 28-július 1.-ig Kecskeméten a MSMME Országos Nemzetközi Fesztiválján került sor. A résztvevők számát és őszművészeti jellegét tekintve Európában egyedülálló fesztivál.
Képes vagyok rá, megtanulom, mert önállóan élni akarok. Fenyves Önérvényesítő Csoport egész évben havi 2 alkalommal 2-2 órás foglalkozás 6 fő részvételével Önérvényesítő csoportfoglalkozások. A foglalkozásokat havi két alkalommal a hónap 1. és 3. keddjén tartják. A csoport tagjai egyben a „félutas ház” lakói is, így a mindennapok során a gyakorlatban is megtapasztalják, megélik a foglalkozásokon tanultakat.
Fenyves csoport rendezésében művészeti találkozó 1 napos integrált rendezvény 2013.06.04 Népzenei és Művészeti találkozó megszervezése, találkozón való fellépés
Tanácsadás minden hónap 1. keddje Tanácsadás. Az első negyed évben 11 személy jelent meg a tanácsadáson. a második negyed évben 10
személlyel történt konzultáció. Két alkalommal történt megkeresés levélben.
A megyei egyesület továbbra is folytatja a tanácsadó munkát, a szülők által felvetett problémákból jelzéseket összesítünk az illetékes hivatalok felé.
Sporttalálkozó

2013.09.11

Menő manó sporttalálkozó. A 13. alkalomra 13 csapat állt össze a különböző intézményekből.
A feladatok kiválasztásánál fontos szempont volt a csapatszellemre való nevelés és az összetartás fontosságának tudatosítása. Helyszín a  Szőke Tisza Jász- Nagykun Szolnok Megyei Fogyatékosok Otthona Tiszaug. Résztvevők: kb. 120-150 fő.
Szervezeti munka negyedévenként elnökségi értekezlet, közgyűlés Szervezeti munka

Szolnok, 2014. május 14.  Bereczki Istvánné, elnök